Microsoft bulut bilişim için İtalya’ya yöneliyor

0

Microsoft bulut bilişim

Microsoft bulut bilişim yatırımlarında İtalya’ya yöneliyor. Teknoloji devi, İtalya’ya 1.5 milyar dolarlık bulut bilişim yatırımında bulundu.

Microsoft bulut bilişim yatırımları

Salgın nedeniyle uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim sistemine geçilmiş olması, bulut bilişime ne kadar büyük bir ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Bunun için teknoloji şirketleri yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

Bulut bilişim konusunda öncü şirketlerden biri olan Microsoft, yeni yatırımlarda bulunuyor. Son olarak Microsoft, İtalya’ya 1.5 milyar dolarlık yatırım yapmayı ve burada bir veri merkezi açmayı planladığını açıkladı. Bu veri merkeziyle Microsoft, dünyada 60 farklı bölgeye yayılmış olacak.

Microsoft’un İtalya’da çok önemli rakipleri bulunuyor. Mart ayında Google İtalya’da bulut çalışmaları için Telekom Italia ile ortaklık kurmuştu. Benzer şekilde Amazon Web Services ise Milano’da veri merkezi açarak önemli bir adım atmıştı. Yani Microsoft’un İtalya’da Google ve Amazon gibi çok önemli rakipleri bulunacak.

İtalya’da yapılan bu yatırımlar sayesinde, ülkedeki bulut bilişim pazarının çift haneli büyümesi bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>