Microsoft, bulut güvenlik standartlarını yükseltti

0

Microsoft-CloudMicrosoft, yaptığı duyuru ile bulut hizmetleri güvenliği konusunda uluslararası standartlara erişen ilk şirket olduğunu açıkladı. Kurumsal şirketler bu sayede bulut servislerimizi çok daha güvenli şekilde kullanabilecekler diyen Microsoft, ISO (International Organization for Standardization) tarafından belirlenen ISO/IEC 27018 standartına ulaştıklarını dile getirdi.

Açıklamada, İngiliz Standartlar Enstitüsü’nün (BSI) de, Microsoft Azure’nin yanısıra Office 365 ve Dynamics CRM Online’ın artık genel bulut güvenlik şartlarını karşıladığını onayladığına değinildi.

Microsoft’a göre bu standartlar sayesinde müşteriler, kendilerinin verdiği izinler haricinde kalan verilerin şirket tarafından erişimini engelleyebilecek. Bir başka deyişle Microsoft verilerinize göz atmayacak. Bunun yanında verilerinizin o esnada nerede depolandığı, hangi ortakların ne zaman ve hangi veriyi incelediğini öğrenmek mümkün olacak.

Saklanan veriler için ekstra güvenlik katmanlarından da bahseden firma, kurumsal ortakların verilerinin hiçbir şekilde ticari işlemler için incelenmeyeceği garantisini de veriyor. Hükümetlerin verilere erişim talep ettiğinde direkt olarak kullanıcıların da haberinin olacağını ekleyen şirket, Microsoft Cloud konusunda artık daha da iddialı olduklarının altını çiziyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>