Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft, bulut güvenlik standartlarını yükseltti

Microsoft yaptığı açıklama ile birlikte bulut hizmetlerinde güvenlik konusunda bir ilke imza attığını duyurdu.
- Advertisement -

Microsoft-CloudMicrosoft, yaptığı duyuru ile bulut hizmetleri güvenliği konusunda uluslararası standartlara erişen ilk şirket olduğunu açıkladı. Kurumsal şirketler bu sayede bulut servislerimizi çok daha güvenli şekilde kullanabilecekler diyen Microsoft, ISO (International Organization for Standardization) tarafından belirlenen ISO/IEC 27018 standartına ulaştıklarını dile getirdi.

Açıklamada, İngiliz Standartlar Enstitüsü’nün (BSI) de, Microsoft Azure’nin yanısıra Office 365 ve Dynamics CRM Online’ın artık genel bulut güvenlik şartlarını karşıladığını onayladığına değinildi.

Microsoft’a göre bu standartlar sayesinde müşteriler, kendilerinin verdiği izinler haricinde kalan verilerin şirket tarafından erişimini engelleyebilecek. Bir başka deyişle Microsoft verilerinize göz atmayacak. Bunun yanında verilerinizin o esnada nerede depolandığı, hangi ortakların ne zaman ve hangi veriyi incelediğini öğrenmek mümkün olacak.

Saklanan veriler için ekstra güvenlik katmanlarından da bahseden firma, kurumsal ortakların verilerinin hiçbir şekilde ticari işlemler için incelenmeyeceği garantisini de veriyor. Hükümetlerin verilere erişim talep ettiğinde direkt olarak kullanıcıların da haberinin olacağını ekleyen şirket, Microsoft Cloud konusunda artık daha da iddialı olduklarının altını çiziyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir