Microsoft bulut hizmetleri için yenilik

0

Microsoft bulut hizmetleri için koronavirüs odaklı bir yenilik yapıyor. Bu yenilikle, acil yardım altyapısına öncelik verilecek.

Microsoft bulut hizmetleri ile destek sağlayacak

Bulut bilişim konusunda önemli girişimlerde bulunan Microsoft, koronavirüs salgınını ile mücadele için de destek verecek. Aşırı yüklenme kaynaklı sorunlarla mücadele için, acil yardım altyapısına öncelik verecek.

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok ülkede başlatılan ‘evde kal’ hareketi internet altyapısında aşırı yüklenmelere neden oldu. Bu durum bulut servis sağlayıcıları da doğrudan olumsuz etkiledi.

Dünyanın en büyük bulut platformlarından biri olan Micorosft Azure için olası bir felaket senaryosunda acil durum planlaması yapıldı. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre, ilk olarak acil durum destek ekiplerine ve kritik öneme sahip altyapılara destek sağlanacak. Diğer servisler ise ikincil öncelikli olarak değerlendirilecek.

Microsoft, 7 gün 24 saat boyunca altyapılarını incelediklerini ve talep artışlarına yönelik gerekli önlemleri aldıklarını belirtti. Ayrıca home Office çalışmada yaşanan artış nedeniyle Microsoft Teams’de yüzde 40 kullanıcı artışı yaşanmış ve çökmeler meydana gelmişti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>