Microsoft çocuk istismarı için proje geliştirdi

0

Microsoft çocuk istismarı

Microsoft çocuk istismarı için Project Artemis’i geliştirdi. Project Artemis, çocukların internet ortamında istismarını önlemeyi hedefliyor.

Microsoft çocuk istismarı için araç geliştirdi

Dijitalleşme ve internet kullanımın artmasıyla, çocukların güvenliğini sağlamak daha önemli bir hale geldi. Tüm dünyada artan çocuk istismarları, yakın zamandaki en büyük sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft, artan çocuk istismarlarını önlemek için yeni bir araç geliştirdi. Project Artemis isimli bu aracın geliştirilmesinde Roblox, Kik Messeneger, Thorn ve The Meet Group da yer alırdı.

Project Artemis temel olarak, arkadaşlık uygulamalarına entegre olabiliyor. Entegre olunan arkadaş uygulamasında mesajlarda filtreleme yapabiliyor. Project Artemis, cinsel saldırı durumlarını doğrudan algılayabiliyor ve olası bir cinsel saldırı durumuna mesajları engelliyor. Böylelikle çocukların, tacize maruz kalmasının önüne geçilebiliyor.

Bu uygulama aracının, çocukların güvenliğini sağlamada önemli bir rol üstleneceği belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>