Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft Copilot kullanıma sunuluyor

Microsoft Copilot kullanıma geçerek artık daha çok kişiye dokunacak. Şirketler ve kurumlar için daha kullanışlı hale geliyor.
- Advertisement -

Microsoft, ekipler için Copilot’u kullanıma sunuyor. Microsoft, üretken yapay zeka markasını ekipler için, özellikle de şirketler ve büyük kurumsal kuruluşlardaki ekipler için daha kullanışlı hale getirmek istiyor.

Microsoft, bu sabah yıllık Build geliştirme konferansında, üretken yapay zeka teknolojisi ailesinin en son uzantısı olan Team Copilot’u duyurdu. Microsoft’un önceki Copilot markalı ürünlerinden farklı olarak Team Copilot, “iş birliğini geliştirmeyi” ve “proje yönetimini kolaylaştırmayı” amaçlayan bir dizi yetenekten ziyade bir nokta çözüm değil. Microsoft’ta AI CVP’si Jared Spataro paylaşılan bir blog yazısında: “Yapay zeka, zaman alıcı ve maliyetli olabilecek idari görevleri üstlenerek ekiplerin daha üretken ve yaratıcı olmalarını sağlıyor” dedi.

Microsoft Copilot genel kullanımda

Team Copilot, şirketin video konferans uygulaması Teams ile entegre olarak toplantı gündemlerini yönetmenize ve toplantıdaki herkesin birlikte yazabileceği notlar almanıza yardımcı oluyor. Metin sohbetlerinde yeni yapay zeka, bilgileri özetliyor ve grupta tartışılan konularla ilgili soruları yanıtlıyor. Team Copilot, görevler oluşturmak ve atamak, son teslim tarihlerini takip etmek ve girdileri gerektiğinde ekip üyelerine bildirimde bulunmak için Teams’in ötesine geçerek şirketin işbirliği ve planlama platformları olan Loop ve Planner’a kadar uzanır. Planner’da yapay zeka ayrıca büyük iş öğelerini adımlara ayırmaya yardımcı olabilir ve görevin ilerleyişi, öncelikler ve paydaş iş yükü gibi konulardaki sorulara yanıtlar sağlayabilir.

Microsoft, Team Copilot özelliklerinin bu yılın ilerleyen dönemlerinde kullanıcı başına aylık 30 dolardan başlayan Microsoft 365 için Copilot lisansına sahip müşteriler için ön izlemede sunulacağını söylüyor. Yapay zeka çalışmalarında Microsoft Copilot öncü olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir