Microsoft Cortana planını açıkladı

0

Microsoft Cortana

Microsoft Cortana ile geleceğin iş hizmetlerini oluşturmayı planlamaktaydı. Ancak durum bu şekilde olmadı ve Microsoft Cortana’yı Dynamics 365 ERP / CRM hizmetleriyle entegre etmeyeceğini açıkladı.

Microsoft Cortana planı sonlandı

Microsoft, Cortana kişisel dijital asistanını Dynamics 365 ERP / CRM hizmetlerine entegre etme planlarını sonlandırdı. Kısa bir blog yazısı ile yapılan açıklamada: ‘’Dikkatle inceledikten sonra Cortana’nın entegrasyon ö nizleme özelliğini durdurmaya karar verdik. Dynamics 365 artık Cortana’nın dizüstü bilgisayarında görünmeyecek. Artık Cortana satış faaliyetleri, hesapları, fırsatları ve toplantıları ile ilgili bilgileri kullanıcılara sunmayacak’’ denildi.

Microsoft’un Dynamics 365 için Cortana entegrasyon planlarını neden bıraktığına ilişkin açıklama yapılmadı. Cortana’nın entegrasyonunun iptaline rağmen Microsoft, Dynamics 365’e daha fazla yapay zeka teknolojileri eklemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ayrıca Microsoft’un Cortana ve Dynaics 365 entegrasyonuna ek olarak yeni bir teknoloji geliştireceği de belirtiliyor. Ancak bu konuyla ilgili de henüz kesin bir açıklama yapılmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>