Microsoft dijital suç eğitim programı başlatıyor

0

Microsoft dijital

Microsoft dijital suçlara yönelik eğitim programını Brezilya’da başlatıyor. Microsoft dijital suçlar eğitimi kapsamında savcılara bilgilendirme yapılacak.

Microsoft dijital suç eğitimi

Microsoft Brezilya, çevrimiçi suçla mücadele ile ilgili girişimler etrafında São Paulo Cumhuriyet Başsavcılığı Ofisi (MPSP) ile bir iş birliği yapacak. Anlaşmaya göre savcılar, Microsoft’un Dijital Suçlar Birimi (DCU) tarafından, sanal ortamlarda meydana gelen suçların soruşturulması ve önlenmesine yönelik araçlar konusunda eğitilecekler.

Microsoft’a göre, anlaşmada eğitim oturumları için personel tahsisinin ötesinde herhangi bir finansal yatırım söz konusu değil. Programdaki eğitim tarihleri ise henüz belirlenmedi.

Dijital dönüşüm ile gündelik hayatımızın işleyişi kadar, suç alanında da değişim yaşanıyor. Artık suçlar fiziksel olarak sınırlı kalmayarak, dijital olarak da tehlike yaratıyor.

“DCU, siber suçları ve siber tehditleri durdurmak veya müdahale etmek için yeni araç ve teknolojiler kullanan, Microsoft’un sponsorluğunda uluslararası hukuk ve internet güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekiptir.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>