Microsoft Edge Linux sistemine geçiyor

0

Microsoft Edge Linux

Microsoft web tarayıcısı Edge için yeni özelliklerle kullanıcı dostu bir strateji izliyor. Microsoft Edge Linux işletim sistemiyle kullanıma girdi.

Microsoft Edge Linux sistemine geçiyor

Microsoft’un popüler internet tarayıcısı Edge için yenilikler yapılmaya devam ediliyor. Uzun zamandır Chromium tabanlı web tarayıcısını Linux işletim sistemine geçirmeyi hedefleyen Microsoft, sonunda somut adımlar attı.

Microsoft tarafından yapılan resmi açıklamada, Edge’in Ekim ayında Linux üzerinde kullanıma sunulacağı duyuruldu. Yeni işletim sistemiyle yayınlandığında, Edge Insider sitesinde veya Linux yerleşik paket yöneticisinde ön izleme ile Microsoft Edge deneyimlenebilecek.

Microsoft’un bu hamlesinin arkasında web geliştiricilerine odaklanmış olması da büyük bir paya sahip. Geliştiricilerin çok büyük bir kısmının Linux kullanması nedeniyle, Edge tarayıcıda Linux’a geçiş yapılacak. Bu işlevsel geçişle birlikte Microsoft, önemli bir kullanıcı kitlesi yakalamayı da hedefliyor.

Yapılacak geçişle daha fazla kullanıcının Edge tarayıcısına geçiş yapması hedefleniyor. Ayrıca Edge’de bulunan Internet Explorer entegrasyonu da IT’cilerin işini bir hayli kolaylaştırıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>