Microsoft Edge PDF dosyaları için yeni özellik sunuyor

0

Microsoft Edge PDF

Microsoft Edge internet tarayıcısı sektöründe sunduğu yeniliklerle yükselişe geçmek istiyor. Microsoft Edge PDF dosyaları için önemli bir yenilik yaptı.

Microsoft Edge PDF dosyalarındaki düzenlemeleri kaydedecek

Microsoft Edge tarayıcısı için yapılan yeniliklerle kullanıcıların memnuniyetini artırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Bunun için Microsoft, Edge tarayıcısında önemli bir yenilik daha sundu.

Microsoft Edge, yeni özellikle Native File System API desteği aldı. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, PDF dosyalarında yaptığı değişiklikler için sürekli yeni kopyalar oluşturmak zorunda kalmayacak. Tarayıcı, yapılan değişiklikleri aynı dosya üzerinde kaydederek kullanıcıların iş yükünü önemli ölçüde azaltacak.

İlk olarak Beta sürümünde yayınlanacak bu özellik, muhtemel sorunların giderilmesinin ardından kararlı bir şekilde yayınlanacak. Böylelikle kullanıcıların PDF dosyalarındaki değişiklikleri çok daha pratik bir şekilde yapabilmeleri sağlanacak. Yeni özellik Windows, Linux ve macOS’un da bulunduğu tüm sürümler için yayınlanacak. Ancak Microsoft bunun için henüz kesin bir tarih vermedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>