Microsoft Edge PDF düzenlemelerine izin verecek

0

Microsoft Edge PDF

Microsoft Edge PDF düzenlenmesini sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Ayrıca Microsoft Edge mobil kullanıcılar için de daha işlevsel olacak.

Microsoft Edge PDF düzenleme imkanı sunacak

Daha önce UWP Edge ve legacy sürümlerinde PDF için bazı özelliklere sahip olan Microsoft Edge, Chromium sürümüne geçişle bu özelliği kaybetmişti. Microsoft tarafından yapılacak yeniliklerle  Microsoft Edge daha kullanışlı hale gelecek.

Kullanıcılar Microsoft Edge ile PDF dosyalarını görüntüleyebilmenin yanı sıra istenilen bilgileri vurgulamaya da izin verecek. Ayrıca PDF dosyalarında Microsoft Edge ile çok kolay bir şekilde kelime araması yapılabilecek.

Microsoft Edge’in sunacağı yenilikler sadece PDF ile ilgili değil. Test edilen Web Capture ile kullanıcılar aldıkları ekran görüntüleri üzerinde çizim yapabilecek. Bu özellikle birlikte dokunmak ekran ve kalem destekli cihazlarda önemli bir kullanım kolaylığı sağlanacak.

Microsoft, Edge tarayıcısında yaptığı yeniliklerle geçmişe dönük kötü imajı ortadan kaldırıyor diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>