Microsoft Edge web sayfalarını cihazlar arasında paylaştıracak

0

Microsoft Edge web sayfaları

Tıpkı Google Chrome gibi Microsoft Edge web sayfalarını cihazlar arasında paylaştıracak. Windows 10 ve macOS kullanıcıları için bu özellik sunuldu.

Microsoft Edge web sayfalarını cihazlar arasında gösterecek

Sekme paylaşımı ile bilgisayarınızda bir web sayfasını okumaya başlayabilir ve ardından onu dizüstü bilgisayarınıza veya akıllı telefonunuza gönderebilirsiniz. Özellik Nisan ayındaki ilk testinin ardından, Windows tarafından belirtildiği gibi artık bazı Windows ve macOS cihazlarda kullanılabilir.

Özelliğe eriştiğinizde, adres çubuğunda yeni bir dizüstü bilgisayar ve akıllı telefon simgesi görebilirsiniz. Üzerine dokunduğunuzda, Edge’in kurulu olduğu ve aynı Microsoft hesabına giriş yaptığınız cihazların bir listesini görüntüleyebilir.

Android ve iOS’ta gönderilen tüm bağlantılar, bir sistemde görünecektir. Microsoft, Edge’e sekme paylaşımı eklemekte geç kaldı diyebiliriz. Hem Chrome hem de Firefox, 2019’dan beri cihazlar arasında sekme gönderme özelliği sunuyor. Ancak Edge, bu özelliğe henüz yeni kavuşmuş oldu. Microsoft’un özelliği kademeli olarak yayması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>