Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft, Edge’e kripto cüzdan ekleyebilir

Microsoft'un internet tarayıcısı Edge’e NFT ve kripto varlıklar için Web3 cüzdanı eklemek üzere çalışma yaptığı sızdırıldı.

17 Mart’ta Twitter’dan sızdırılan ekran görüntüleri Microsoft’un yeni bir Web3 kripto cüzdanını Edge arayüzüne eklemek için çalışmalara başladığını gösteriyor. Ekran görüntülerinde kripto cüzdanın test edilmek üzere sadece bazı kullanıcılar için aktif edildiği ve projenin “gizli” ifadesini içerdiği görülüyor.

Görsellerden kripto cüzdanın non-custodial (gözetimsiz) türden olacağı görülüyor.

En sade kripto deneyimi nasıl sunulabilir?

Test kullanıcılarına, Edge tarayıcısına eklenen cüzdanı kullanmak için ayrı bir uygulama indirmek gerekmeyeceği bilgisi veriliyor. Anlaşılan Microsoft cüzdanı tarayıcıya ekleyerek, kripto için birden fazla uygulama indirmek zorunda kalmanın karmaşıklığını sadeleştirmeyi amaçlıyor.

- Advertisement -

Ekran görüntülerinden kripto cüzdanın non-custodial (gözetimsiz) türden olacağı ve Microsoft’un şifreler ve güvenlik kelimelerine erişiminin bulunmayacağı anlaşılıyor. Kripto alım satımı için Coinbase veya MoonPay olarak iki seçenek sunuluyor.

Coinbase kripto alım satımında en sade arayüze sahip platform. Yeterince güvenlik sağlaması sebebiyle kriptoya yeni başlayanlar için tavsiye edilen bir adres.

NFT’ler konusunda, farklı kaynaklardan bulunmuş NFT’lerden oluşan koleksiyonun bu cüzdanda organize edilmesini sağlamak amaçlanıyor.

Microsoft bu projeden vazgeçebilir

Edge tarayıcısına test kullanıcıları için kripto cüzdan eklenmesi, bu fikrin hayata geçirileceği anlamına gelmiyor. Şirket daha önce de birçok farklı fikri test etti ama hepsini hayata geçirmedi.

Şirket geçen ay ekonomik belirsizlik sebebiyle Metaverse projelerini durdurduğunu açıklamıştı. Bu karar yüzünden 100 çalışan işsiz kaldı. Twitter’dan sızdırılan bu kripto cüzdan projesi firmanın, blokzincir teknolojisinden tümüyle vazgeçmediği şeklinde yorumlanıyor.

Tarayıcıda kripto cüzdanı bulunması ne işe yarayabilir?

Twitter kullanıcılarından bazıları şimdiden bu soruya cevap üretmeye başladı. Yorumlardan biri şöyle: “Bing’e o günkü kripto borsası hakkındaki bilgileri sorduktan sonra beğendiğiniz bir NFT’yi satın alıp cüzdanınıza ekleyebilirsiniz. Sonra NFT formatında bir müzik albümünü konser biletiyle birlikte satın alabilirsiniz ve bu NFT albümü konsere gitmeden önce cüzdanınız sayesinde dinleyebilirsiniz, konsere girerken ise bilet yerine NFT kodunuzu gösterebilirsiniz.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:12:09

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir