Microsoft Family Safety uygulaması yayınlandı

0

Microsoft Family Safety

Microsoft Family Safety uygulaması ile ebeveynlerin, çocuklarıyla daha net bir şekilde ilgilenebilmesini hedefliyor. Family Safety ebeveynler için önemli bir kontrol mekanizması sağlıyor.

Microsoft Family Safety uygulaması özellikleri

Teknoloji dünyasının dev ismi Microsoft, yenilikçi uygulamalarıyla kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Microsoft’un bu amaçla geliştirdiği son uygulamalardan biri de Family Safety oldu.

Test aşamasını başarıyla tamamlanan Family Safety, kararlı sürümüyle kullanıcıların beğenisine sunuldu. Özellikle de ebeveynler için geliştirilen Family Safety ebeveynlere, çocuklarının teknolojiyle ne kadar vakit geçirdiklerini kontrol etme imkanı veriyor. Çocukların telefonu, tableti hatta Xbox gibi cihazlarıyla bağlantılı çalışan Family Safety ile ebeveynler, çocukların bu cihazlarda geçirdikleri sürelere sınırlama koyabiliyor.

Tüm cihazlarla senkronize bir şekilde çalışan uygulamanın özellikleri sınırlama koymakla bitmiyor. Filtreleme özelliği de bulunan uygulamayla ebeveynler, çocuklarının internet aramaları için filtreleme yapabiliyor. Böylelikle çocuklar, sadece ebeveynlerinin izin verdiği siteleri ziyaret edebilecek.

Ayrıca uygulama ile çocukların harcama yapmaları kilitlenebiliyor ve ebeveynlerin sürpriz faturalarla karşılaşmasının önüne geçilebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>