Microsoft gelirlerini artırmayı devam ediyor

0

Microsoft geliri

İzlediği yenilikçi stratejiyle Microsoft gelirlerini artırmaya devam ediyor. Teknoloji devi 2019’a göre gelirlerini yüzde 30 artırdı.

Microsoft gelirlerini artırıyor

Günümüzün en başarılı teknoloji şirketleri arasında yer alan Microsoft, son yıllarda başarılı bir strateji izliyor. Bu strateji, şirketin gelirlerine de doğrudan olumlu yansıyor.

2020 yılı üçüncü çeyrek istatistiklerine göre Microsoft, bu dönemde 37.2 milyar dolar gelir elde etmeyi başardı. Microsoft, 2019 yılının aynı çeyreğine göre yüzde 12 oranında bir artış sağlamış oldu. Bu çeyrekte şirketin net kârı ise 13.9 milyar dolar oldu.

2019 yılının aynı çeyreği ile kıyaslandığında net kârda yüzde 30 oranında bir artış yaşandığını görüyoruz. Bu dönemde birçok şirket koronavirüs salgınından etkilenirken, Microsoft büyüyerek bu dönemi geçiriyor.

Şirketin en önemli büyümeyi yaşadığı alan ise bulut teknolojisi oldu. Akıllı bulut sektöründen 13 milyar dolar gelir elde eden Microsoft, geçen yıla göre bu alanda yüzde 20 büyüdü. Şirketin verimlilik ve iş süreçleri isimli başlıktaki geliri ise 12.3 milyar dolar oldu. Bulut denince Microsoft’un akla ilk gelen çözümü Azure’da ise yüzde 48’lik bir büyüme yaşandı. Microsoft, üçüncü çeyrekte analistlerin tahminlerinin ötesine geçti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>