Microsoft güvenlik güncellemesi yayınladı

0

Microsoft güvenlik güncellemesi

Microsoft güvenlik güncellemesi ile 129 güvenlik açığını kapattığını duyurdu. Windows güvenlik güncellemesi, kullanıcılar için önemli yenilikler getiriyor.

Microsoft güvenlik güncellemesi

Microsoft’un geçtiğimiz aylarda yayınladığı Windows’un yeni sürümü, önemli yeniliklerin yanı sıra bazı açıklarla da gündeme gelmişti. Özellikle koronavirüs nedeniyle birçok kişinin evden çalışması, bu güvenlik açıklarının kapatılma aciliyetini daha da ön plana çıkardı. Microsoft, bu konuda hızlı davranarak, kullanıcı memnuniyetini artırmaya odaklanıyor.

Microsoft yaptığı incelemede kullanıcıların bildirdiği 129 güvenlik açığından 11’ini kritik 118’ini ise önemli olarak sınıflandırdı. Bununla birlikte açıkları kapatmak amacıyla hızlı bir şekilde çalışmalara başlandı. Bildirilen güvenlik açıklarıyla saldırganların bilgisayarlara erişebilmesi ve uzaktan erişime sahip bilgisayarlarda sistem açığı gibi çeşitli güvenlik sorunları yer almaktaydı.

Microsoft yayınladığı Haziran 2020 güncellemesiyle bu güvenlik açıklarını kapattığını duyurdu. Windows kullanıcılarının en son sürümü kullanmalarının güvenliklerini sağlamada önemli olduğu belirtildi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>