Microsoft HealthVault Insights uygulamasını kaldırdı

0

Microsoft HealthVault Insights

Microsoft HealthVault Insights uygulamaları yaklaşık 1 yıl önce başlatılmıştı. Ancak alınan karar ile Microsoft HealthVault Insights uygulamaları bırakılacak.

Microsoft HealthVault Insights uygulaması

Microsoft, sağlık projelerinden biri olan HealthVault Insights’tan vazgeçmiş olsa da yapay zeka ve sağlık hizmetlerinin kesişimi üzerine çalışmaya devam edeceğini belirtiyor. HealthVault sitesindeki bir güncellemeye göre, Microsoft uygulamayı iOS, Android ve Windows mağazalarından çıkardı. Microsoft yetkilileri, kesintiye ilişkin notta HealthVault Insights’ı hastalara “sağlık konularında yeni bilgiler vermelerine yardımcı olmak amacıyla bir araştırma projesi” olarak nitelendirdi.

Bu uygulamanın kaldırılmasının nedenleri hakkında hiçbir bilgi paylaşılmadı. Uygulamayı kullananların verilere HealthVault web sitesi üzerinden ulaşabileceği belirtildi. Microsoft ayrıca bu verilerin geliştirilecek yeni yapay zeka tabanlı uygulamalarda kullanılacağını da duyurdu.

Yapay zeka ile kullandığımız akıllı cihazlar adeta ufak bir sağlık ocağı görevi görerek anlık sağlık verilerimize ulaşmamızı sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>