Microsoft Hololens 2’yi 24 Şubat’ta tanıtacak

0

Teknoloji devi Microsoft, büyük merakla beklenen artırılmış gerçeklik gözlüğü Hololens’in ikinci versiyonunu, 24 Şubat’ta basına tanıtacak gibi görünüyor.

MWC 2019

24 Şubat’ta gerçekleşecek Mobile World Congress öncesinde, bir artırılmış gerçeklik videosu yayınlayan, Holoens’in geliştiricisi Alex Kipman böylece uzun zamandır beklenen, satışa hazır versiyon olacağı tahmin edilen Hololens 2 için beklenti yaratmış oldu.

Qualcomm Snapdragon 850 ARM işlemcisini kullandığı duyulan Hololens 2’nin tek başına güçlü bir işlem gücüne sahip olması ve yüksek performanslı artırılmış gerçeklik formatı sunması bekleniyor.

Ayrıca yeni tasarımın, ilkine oranla daha kullanışlı ve güç tüketimi konusunda daha efektif olacağı da düşünülüyor. Böylece şarj kablolarına bağımlı olmadan kullanıcının gözlükle evin içinde veya sokakta rahatça dolaşması mümkün olacak.

Paylaşılan teaser videosu ise şöyle:

 

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>