Microsoft Hololens satışa çıktı!

0

Microsoft’un devrim yaratacağı düşünülen arttırılmış gerçekli gözlüğü Hololens, bugüne kadar Microsoft tarafından çok sıkı kontrol edilen çok az sayıdaki geliştiricilere satılıyordu. Ancak firma politikasını değiştirdi ve arttırılmış gerçeklik gözlükleri artık çok daha rahat satılabilecek.

Microsoft’un satış için belirlediği yeni kurallar, geliştiricinin bir Microsoft hesabına sahip olması ve gözlüğün teslim edileceği ABD içinde bir adresinin olması. Gözlüğün fiyatı ise 3000 dolar.

Son kullanıcı fiyatı ne olacak?

Bu fiyat elbette gözlüğün geliştiriciler versiyonu için geçerli ve son kullanıcı fiyatının çok daha düşük olması bekleniyor. Microsoft bu son hamlesi ile arttırılmış gerçeklik gözlüğü için çok daha fazla sayıda uygulama geliştirilmesinin önünü açmış oluyor. Böylece gözlük piyasaya çıktığında zengin bir uygulama desteğine sahip olacak.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>