Microsoft ile Walmart sürpriz ortaklık kurdu

0

Microsoft ile Walmart

Microsoft, TikTok’un ABD’deki operasyonlarını satın almak için bir süredir girişimlerde bulunuyordu. Ancak Microsoft ile Walmart, sürpriz bir ortaklığa gidiyor.

Microsoft ile Walmart güçlerini birleştiriyor

Son yılların en hızlı büyüyen sosyal medya platformu TikTok’a birçok ülke savaş açmış durumda. ABD yönetimi ise bu konuda oldukça kararlı adımlar atıyor.

TikTok’un kullanıcı verilerinin gizliliğini iddia eden ABD yönetimi, TikTok’un ABD operasyonlarının Çin tarafından yönetilmesine karşı çıkıyor.

Trump yönetimi bunun için TikTok’un ABD’deki operasyonlarının ABD merkezli bir şirket tarafından yönetilmesi talebinde bulunmuştu. Bunun üzerine Microsoft, TikTok’un ABD ayağı için satın alma girişiminde bulunmuştu. Ancak Microsoft, bu konuda ihtiyaca destek duydu.

Walmart tarafından, TikTok’un Microsoft ile yaptığı görüşmeler için ortaklık yapıldığı duyuruldu. Ortaklıkla ilgili detaylar henüz belirtilmese de Microsoft, TikTok’un ABD operasyonlarını 15 Eylül’e kadar almayı hedefliyor.

Walmart sözcüsü tarafından yapılan açıklamalara göre Microsoft TikTok’un ABD ayağını satın alabilirse, Walmart da e-ticaret ve reklamcılıkta önemi bir büyüme kaydedecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>