Microsoft, iOS cihazlarda Office’i güncelliyor

0

office-ipad-proApple’ın dün duyurduğu yeni iPhone’lar ile birlikte ortaya çıkan iOS 9, Apple mobil cihaz kullanıcılarına çoklu görev ve bölünmüş ekran özellikleri getiriyor. Microsoft da zaman geçirmeden, iOS 9 için hazırladığı güncellemenin ipuçlarını verdi.

Buna göre yeni iOS cihazlarında kullanıcılar Office yazılımlarını bölünmüş ekranlarda kullanabilecekler veya bir ekranda Excell açıkken, diğer ekranda Word ile işlem yapabilecekler. Yani artık iOS cihazları da masa üstü sistemler gibi çoklu görev yeteneğini kullanabilecekler.

Microsoft ayrıca, sık sık sunum yapmak zorunda olan profesyonelleri de unutmamış. Kullanıcılar artık, cihazın bağlandığı büyük ekranda slide’ları gösterirken kendisi tablet veya telefon ekranında, farklı notları açıp okuyabilecek. Öte yandan yeni Office versiyonunda, Apple’ın yeni dijital kalemi Pencil’a da destek geliyor. Artık kullanıcılar, Office yazılımları açıkken, Pencil ile ekranda notlar alabilecek ve bu notlar ayrı bir dosya şeklinde kaydedilebilecek veya yazıcıya gönderilebilecek.

Microsoft’un Apple Watch için gelen güncellemeleriyle de Outlook uygulaması artık yaklaşan toplantıların uyarılarını, yeni gelen e-postaların detaylarını dijital saatin ekranı üzerinde gösterecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>