Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft, iOS cihazlarda Office’i güncelliyor

Microsoft, iOS 9, iPad Pro ve Apple Watch için, Office yazılımına yeni bir güncelleme hazırlıyor.
- Advertisement -

office-ipad-proApple’ın dün duyurduğu yeni iPhone’lar ile birlikte ortaya çıkan iOS 9, Apple mobil cihaz kullanıcılarına çoklu görev ve bölünmüş ekran özellikleri getiriyor. Microsoft da zaman geçirmeden, iOS 9 için hazırladığı güncellemenin ipuçlarını verdi.

Buna göre yeni iOS cihazlarında kullanıcılar Office yazılımlarını bölünmüş ekranlarda kullanabilecekler veya bir ekranda Excell açıkken, diğer ekranda Word ile işlem yapabilecekler. Yani artık iOS cihazları da masa üstü sistemler gibi çoklu görev yeteneğini kullanabilecekler.

Microsoft ayrıca, sık sık sunum yapmak zorunda olan profesyonelleri de unutmamış. Kullanıcılar artık, cihazın bağlandığı büyük ekranda slide’ları gösterirken kendisi tablet veya telefon ekranında, farklı notları açıp okuyabilecek. Öte yandan yeni Office versiyonunda, Apple’ın yeni dijital kalemi Pencil’a da destek geliyor. Artık kullanıcılar, Office yazılımları açıkken, Pencil ile ekranda notlar alabilecek ve bu notlar ayrı bir dosya şeklinde kaydedilebilecek veya yazıcıya gönderilebilecek.

Microsoft’un Apple Watch için gelen güncellemeleriyle de Outlook uygulaması artık yaklaşan toplantıların uyarılarını, yeni gelen e-postaların detaylarını dijital saatin ekranı üzerinde gösterecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir