Microsoft İranlı bilgisayar korsanları hakkında uyardı

0

Microsoft İranlı bilgisayar korsanları

Microsoft İranlı bilgisayar korsanları konusunda uyarıda bulundu. Microsoft 2021’de artan saldırılara dikkat çekti.

Microsoft İranlı bilgisayar korsanlarına dikkat çekti

Microsoft, İran devlet destekli bilgisayar korsanlığı girişimlerinde BT hizmetleri şirketlerine yönelik büyük bir artış konusunda uyardı.

Microsoft’a göre, devlet destekli İranlı bilgisayar korsanlarının BT hizmetleri firmalarına yönelik saldırıları 2020’de neredeyse sıfırdı. Ancak bu yıl 1.500 potansiyel saldırıya ulaşıldı.

Hedeflemenin çoğu, Hindistan merkezli BT hizmetleri şirketlerinin yanı sıra İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri merkezli birkaç şirkete odaklanmıştı. Microsoft, bu saldırıların ulus devlet aktörlerinin giderek artan bir şekilde tedarik zincirlerini gerçek hedeflerine dolaylı bir yaklaşım olarak nasıl hedeflediklerinin bir başka örneği olduğunu söyledi.

Görünüşe göre İranlı bilgisayar korsanları, ABD federal kurumlarını ve Microsoft dahil önemli ABD siber güvenlik şirketlerini hedef alan SolarWinds saldırısı gibi başarılı yazılım tedarik zinciri saldırılarından dersler almış görünüyor: ABD ve İngiltere bu saldırıyı Rusya’nın Dış İstihbarat Servisi’ni suçladı.

Microsoft, İran’ın BT hizmetleri firmalarına yönelik saldırılarının son altı ayda önemli ölçüde artış eğiliminde olduğunu söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>