Microsoft iş yaşamı değişimine ışık tuttu

0

Microsoft iş yaşamı

2021 yılında Redmond’un Çalışma Trend Endeksi kapsamlı bir rapor sundu sundu. Rapora göre iş sahipleri çalışmaları boyunca oldukça iyi vakit geçirirken, onlar için çalışanlar büyük zorluklar yaşıyordu. Çalışanların yüzde 37’si çok çalıştıklarını söylerken, yüzde 41’i başka bir iş aradıklarını söyledi.

Bu çalışma sonrasında Microsoft tüm dünyadan 31.000 kişiyle yeniden bu konu hakkında görüştü. Çalışmanın başlığı “Büyük Beklentiler: Hibrit Çalışmayı Çalıştırmak” olarak belirlendi.

Katılımcıların neredeyse dörtte üçü ya kaynakları olmadığı için ya da etkilerini kaybettikleri için çalışanlar için bir şeyleri değiştiremeyeceklerini söylüyor. Yüzde 54’lük bir kesim, liderliğin çalışanlardan tamamen kopuk olduğunu söylüyor. Ayrıca yüzde 38’i artık bir ofisin amacı konusunda tamamen net olmadıklarını söylüyor. Birçoğu iş yerinde gerçek insan ilişkileri kurma yeteneğini kaçırdığını itiraf ediyor. Bununla birlikte, bu çalışmanın en hareketli ve belki de umut verici kısımları, insanların işin hayatlarını nasıl etkileyebileceği konusunda gerçekten durduklarını, düşündüklerini ve merak ettiklerini gösteriyor.

Sevindirici kısım ise çalışanların yüzde 53’ünün artık iş/yaşam dengesine pandemi öncesine göre daha fazla öncelik verme olasılığı daha yüksek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>