Microsoft, konteyner platformu Deis’i satın aldı

0

Microsoft, Google tarafından desteklenen popüler Kubernetes konteyner platfromunun arkasındaki teknolojilere sahip olan Deis’i satın alarak kendi bünyesine kattığını duyurdu.

Satın almanın fiyatı konusunda bir açıklama yapılmadıysa da, Deis’i 2015’te yok fiyatına satın alan Engine Yard’ın konteyner platformunu Microsoft’a satarken önemli bir kazanç sağlamış olduğu tahmin ediliyor.

Microsfot aslında konteyner teknolojisi alanında Azure Container platformunu kullanıyor olsa da, Deis’in sahip olduğu teknolojilerle kendi platformunu güçlendireceği düşünülüyor. Öte yandan Kubernetes’in de artık Azure Container içinde en popüler platforma dönüşmesi bekleniyor.

Konteyner platformları sayesinde şirketler ihtiyaç duydukları uygulamaları kolayca oluşturarak iş sürçelerinde hizmete koyabiliyorlar. Deis sayesinde, Kubernetes konusunda uzman çok sayıda uygulama geliştiricinin Azure Container platfromuna yönelmesi ve Microsfot’un bu alanda önemli bir avantaj elde etmesi planlanıyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>