Microsoft koronavirüs nedeniyle mağazalarını kapattı

0

Microsoft koronavirüs

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle Microsoft da yeni bir önlem almaya gidiyor. Microsoft koronavirüs salgını nedeniyle mağazalarını kapattığını açıkladı.

Microsoft koronavirüs önlemlerini artırıyor

Teknoloji dünyasının dev ismi Microsoft, koronavirüs önlemlerini daha sıkı hale getirmeye devam ediyor. Micorosft, birçok ülkede faaliyet gösteren Microsoft Sotre perakende mağazalarını kapattığını açıkladı.

Microsoft, COVID-19  enfeksiyonu nedeniyle mümkün olduğunca fiziksel teması kesmeye çalışıyor. Öncelikli olarak çalışanlarını korumaya yönelik önlem alan Microsoft, evden çalışma sistemini uygulamaya başlamıştı. Microsoft, önlemlerini artırarak mağaza çalışanlarını da korumaya çalışacak. Microsoft’un resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada Porto Riko, Avustralya ve İngiltere’de 1’er tane, ABD’de ise 70’ten fazla bulunan Microsoft Store’ların kapatıldığı duyuruldu.

Müşterilerin güvenliği için böyle bir karar alındığı ve satış hizmetlerinin artık çevrimiçi olarak sürdürüleceği belirtildi. Microsoft mazağaların ne kadar süre kapalı olacağı ile ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapmadı. Apple ve Nike da dahil olmak için küresel ölçekte birçok şirket mağazalarını kapattığını duyurmuştu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>