Microsoft kullanıcıları taciz etmeyi bırakıyor

0

Windows 10 piyasaya çıktığından beri öncülü olan Windows versiyonlarını kullananların en büyük şikayetlerinden biri, işletim sisteminde sık sık ortaya çıkan “Windows 10’a geçiş yapın” pop up mesajlarıydı.

Microsoft’un, Windows 10 işletim sisteminin artık son Windows sürümü olacağını ve yeni güncellemelerin Windows 10 üzerinde otomatik olarak yükleneceğini duyurmak için tüm Windows kullanıcılarına gönderdiği mesajlar, internet üzerinde hem şikayetlere hem de alaycı yorumlara neden oluyordu.

Çok sayıda şikayetin oluşmasına neden olan Windows 10 güncelleme mesajlarının ise 29 Temmuz tarihinde son bulacağı anlaşılıyor. Microsoft CEO’su Satya Nadelle’nin yaptığı açıklamaya göre, firma 29 Temmuz tarihine kadar tüm dünyadaki PC’lerden Windows 10 güncelleme mesajlarını kaldıracak.

Öte yandan Windows 10’a yapılan yeni güncellemeler sık sık sorunlara neden olduğu için kullanıcıların ayrı bir şikayet konusu oluyor. Bu güncelleme sorunları Microsoft forumlarında kullanıcıların, “Microsoft beni Windows 10’a yükseltme yapmam konusunda sürekli uyarıyor ama Windows 10’da sorunlar bitmiyor, neden başıma dert alayım?” soruları sormasına neden oluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>