Microsoft, Minecraft ile kodlama öğretecek

0

microsoft-minecraft-code-tutorial[1]Microsoft Minecraft’ı satın aldığında teknoloji dünyasında büyük şaşkınlık oluşmuştu. Rekor fiyata satın alınan oyun Microsoft’un artırılmış gerçeklik gözlüğü Hololens’in tanıtımında da büyük pay sahibi olmuştu.

Microsoft şimdi Minecraft’ı yeni bir proje için kullanmaya karar verdi. Bundan böyle çocuklar Minecraft sayesinde programlamayı öğrenebilecek.

ABD Başkanı Barack Obama’nın TV’de gençlere yönelik yayınladığı mesajlarda ısrarla kodlamayı öğrenmeleri gerektiğini vurgulamasından da anlaşılacağı üzere ABD’de çocukların kod yazmayı öğrenmesine büyük önem veriliyor.

Çocuklar bundan sonra Minecraft’ta oyunu kodlayarak oynayabilecekler. Böylece program yazmanın temel mantığını anlayabilecekler. Çocuklar, mouse ve klavye ile doğrudan gidip bir ağacı kesmek yerine, ekrandaki karakterin bu işi yapması için basit komutlar yazacaklar. Örneğin, a-baltayı çıkar, b-ağaç bul, c-ağacı kes, d-odunları eve getir, e-şömineyi yak.

Elbette Microsoft, bu kodlama sistemini daha derinleştirip çocukların Minecraft’ta kompleks işlemleri yaptırmalarını sağlayacak.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>