Microsoft Notepad uygulaması güncelleme alıyor

0

Microsoft Notepad uygulaması

Microsoft Notepad uygulaması, bir süredir kullanıcılardan olumsuz eleştiri alıyordu. Microsoft uygulamada sessiz sedasız güncelleme yapıyor.

Microsoft Notepad uygulaması için yeni özellikler

Microsoft’un Notepad uygulaması, kullanıcılara hızlı ve pratik bir şekilde not tutma imkanı sağlıyor. Ancak Notepad’de pek bir yenilik yapmayan Microsoft, bu konuda yoğun eleştiri alıyordu.

Hatta Notepad’i Windows’tan ayrı tutma ve mağazaya taşıma planı, yoğun bir tepki almıştı. Ayrıca isteyen kullanıcıların bu yazılımı kaldırabileceği de belirtilmişti.

Ancak gelen tepkilerin ardından Microsoft, bu stratejisinden vazgeçecek gibi görünüyor. Windows 10 için yapılan Mayıs 2020 güncellemesinde Notepad’i mağaza üzerinden dağıtmayacağını duyurmuştu. Bununla da sınırlı kalmayan Microsoft, Notepad için güncelleme ya yapıyor.

19541 ve üzeri sürümler için Notepad için güncelleştirme yaptı. Ancak Microsoft, bu güncellemede de kullanıcılardan gelen geri bildirimleri pek dikkate almamış gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>