Microsoft bulutu çay markasıyla dağıtacak

0

Bulut pazarının hedefinde KOBİ’ler var; Office 365 için de durum farklı değil. Microsoft’un son açıklamasıyla birlikte bu daha iyi netleşiyor. KOBİ’lerin geleneksel süreçleri ve yeniliğe kapalı olarak bilinen yapıları, teknoloji şirketlerinin de onlara yaklaşımında yeniliğe gitmesi ihtiyacını doğuruyor. Sonuçta ortaya “Günde bir çay parasına KOBİ’leri buluta taşıyoruz” gibi açıklamalar çıkıyor.

Microsoft Office Pazarlama Grup Müdür Çiğdem Kayalı tarafından yapılan bu açıklama, küçük ve orta ölçekli işletmelerde ayda 30 TL’den başlayan fiyatlandırmalarla KOBİ’lerin Office 365’e geçmesini sağlayan yeni bir hamleyi dile getiriyor. Aynı açıklamada üç yıldır Türkiye’de satılan Office 365’in IDC araştırmalarına göre kurumsal kullanıcılara ortalama 300 bin dolara yakın tasarruf sağladığı belirtiliyor. Bu da yüzde 288 oranında yatırım getirisi demek oluyor.

Microsoft Office 365’in “Türkiye’de Toplam Sahip Olma Maliyeti” üzerine araştırma yapan IDC, BT altyapı harcamaları, personel verimliliği ve iş süreçlerinde üretkenlik alanlarında Office 365’in kurumlara esneklik, hız ve maliyet avantajı kazandırdığını ortaya çıkardı. Mart 2016’da tamamlanan araştırma sonuçlarına göre Office 365 kurumsal müşterileri üç yıllık bir süre içerisinde 292 bin 411 dolar tasarruf, yüzde 288 oranında da yatırımlarında geri dönüş yakaladılar. BT altyapı maliyetlerinde yüzde 48 düşüş yaşanan şirketler, çalışan verimliliğinde ortalama 58 bin 768 dolar tasarruf elde etti. Üretkenliği iş süreçlerinin merkezine yerleştiren, erişebilirlik ve iş sürekliliği nezdinde daha verimli çalışan son kullanıcılar nezdinde Office 365’in yarattığı katma değer ise 45.141 dolar olarak öngörüldü.

Türkiye’den satılan her iki Office’ten bir tanesinin Office 365 bulut üretkenlik platformu olduğunu belirten Microsoft Office Pazarlama Grup Müdür Çiğdem Kayalı, şöyle konuştu; “Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 100 listesine baktığımızda 42 firmanın Office 365 çözümünü tercih ettiğini görüyoruz. Türkiye’de halihazırda 8 milyon kullanıcımız var ve bu oran her geçen gün katlanarak büyüyor. Office 365 iş hayatına sağladığı kolaylıklar sayesinde Türkiye’de de başarısını gösteriyor. IDC ile yaptığımız ortak bir çalışma kapsamında kurumlara maliyet, esneklik ve verimlilik avantajı sağladığımızı bir kez daha ispatladık. Araştırmamız Office 365’in neden kurumlar tarafından bu kadar çok tercih edildiğinin en güzel kanıtı, şimdi bu başarımızı KOBİ’lere yönelik yeni kampanyalarımızla daha da yaygınlaştırmayı ve katlayarak artırmayı planlıyoruz. Office 365 sektörlerde sağladığı verimlilik artışı ile ekonomik büyümenin lokomotifi, dijital dönüşümün anahtar teslim çözüm platformu olarak öne çıkacak.”

 

“Günde 1 çay parasına KOBİ’leri buluta taşıyacağız”

Şirketlerin sadece inovasyonu gerçekleştirmek için değil, aynı zamanda bu inovasyonu maliyet ve süreç verimliliğiyle desteklemek için çabalaması gerektiğinin önemine değinen Kayalı, bu kapsamda bulut bilişim teknolojilerinin maliyet, yönetim ve erişilebilirlik alanında en temel teknolojilerden biri olarak öne çıktığını belirtti.

Kayalı, bulut bilişimin şirketlerin uygulamalara ve altyapılara erişimini ve bunları kullanım şeklini dönüştürdüğünü belirterek; “Bulut bilişim hem bireyler hem de kurumlar açısından önemli fırsatlar barındırıyor. Önümüzdeki dönemde Nesnelerin İnterneti, paylaşım odaklı ekonomi ve robotik alanındaki gelişmeler yeni iş alanları ve sektörler inşa ederken, bazı pazarlar da eski gücünü kaybedecek. Dördüncü Endüstri Devrimi’nin getirdiği dinamizm ve ölçek daha da hızlı ve planlı olmamızı gerektirecek. Bu doğrultuda KOBİ’lerimizin de bulut bilişim trenini kaçırmaması ve bu alana yatırım yapması çok kritik. Office 365 olarak biz de bu alanda onlara destek olmak ve yenilikçi teknolojilerle onları buluşturmak adına yeni bir kampanya düzenledik. KOBİler, ihtiyaçları olan tüm teknolojik hizmetleri günde bir çay fiyatına sahip olabilecekler. Ayda sadece 30 TL’ye şirketlerini bulut üretkenlik platformuna taşıyarak, rekabet ve maliyet avantajı yakalayacaklar. Bu avantajlı fırsattan yararlanmak için Kobileri Office.com’a davet ediyoruz” dedi.

 

“E5 ile dijital dönüşümde yol gösterici olacağız”

1 Aralık 2016 itibarıyla firmalara ihtiyaç duydukları katma değerli servisleri Office 365 çözümleri ile E5 paketiyle yenilediklerini ve artık daha fazla güvenlik ve analiz özellikleri sunduklarını belirten Kayalı, ileri düzeyde siber saldırılara karşı davranış analizleri kullanarak kurumları bilinmeyen zararlı yazılım ve virüslerden koruduklarını ifade etti. Kayalı, yeni E5 paketi hakkında şu bilgileri paylaştı; “Office 365 E5 paketimiz ile altyapınızı sadeleştiriyor, masraflarınızı azaltıyor ve çalışanlarınızı daha üretken ve güçlü bir ekibe dönüştürüyoruz. Bulut üzerindeki verilerinizle ilgili yeni onay hakları, şeffaflık ve denetim seçenekleri sunuyoruz. Power BI ile ileri düzey veri analizi desteği sağlıyor, Delve Analytics ile zamanı etkin bir şekilde yönetmenize yardımcı oluyoruz. Kısaca özetlemek gerekirse, dijital dönüşüm sürecinde daha kararlı, güvenli ve emin adımlarla ilerlemeniz için size yol gösterici olmaya devam ediyoruz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>