Microsoft Office PWA için geri adım atıldı

0

Microsoft Office PWA

Microsoft, geçtiğimiz günlerde ‘zorla güncelleme yüklemekle’ suçlanmıştı. Eleştriler nedeniyle Microsoft Office PWA için geri adım atmak zorunda kaldı.

Microsoft Office PWA için duraklama

Windows 10’da sürekli olarak iyileştirmeler yapmayı hedefleyen Microsoft, bunun için periyodik güncellemeler de sunuyor. Ancak sunulan son güncelleme büyük bir eleştiri toplamıştı.

The Verge yazarının da konuyu bildirmesi ve Microsot’un bu güncelleştirmeyi zorunlu olarak yüklediğini iddia etmesi, Microsoft’un harekete geçmesine neden oldu. Kullanıcıların bilgisayarlarının birden yeniden başlatıldığı ve bazı kullanıcıların verilerinin kaybolduğu iddiaları, Microsoft’u bir hayli zor durumda bıraktı. Ayrıca Office programlarının kullanıcı isteğinin dışında zorunlu olarak yüklenmesi de bu durumu daha karmaşık hale getirdi.

Microsoft, Office programlarının web uygulamaları PWA’leri başlat menüsüne getiren bu geçişi geçici olarak duraklattı. The Verge’de yayınlanan raporda, Microsoft’tan kaynaklanan bu sorunun geçici bir hata nedeniyle meydana geldiği belirtildi. Edge tarayıcısında da daha önce benzer bir sorun yaşanması nedeniyle, Microsoft PWA’larda yaşadığı bu durumun pek de hatadan kaynaklanmadığını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>