Microsoft ofislere dönüşü Eylül ayına erteledi

0

Microsoft ofis

Microsoft ofislere dönüşü en erken Eylül ayına kadar erteledi. Pandeminin belirsizlikler, şirketleri zor durumda bırakıyor.

Microsoft ofislere dönüş planını değiştirdi

Microsoft pandemi nedeniyle ofislerinin yeniden açılmasını 2021 yılının sonlarına erteledi. Ofise dönüş için Microsoft en iyi ihtimalle 7 Eylül’ü öngörüyor.

Genel Müdür Yardımcısı Kurt DelBene, personellere gönderilen e-postada yaz için ek esneklik sağlandığını vurguladı. Teknoloji öncüsü şu anda sınırlı sayıda çalışanın yüz yüze işe dönebileceğini belirtti.

Tüm dünyada her ne kadar aşı konusunda seferberlik ilan edilmiş olsa da Temmuz ayına kadar yeterli sayıda insanın korunup korunmayacağı net değil. Hızla yayılan virüs varyantları da şirketlerin stratejilerini belirsizliğe neden oluyor. Microsoft, yeniden ofise dönme konusunda biraz daha temkinli davranacak gibi görünüyor.

Aslında birçok teknoloji devi 2020 yılı ilkbaharında ofislere dönme planı yapıyordu. Ancak virüsün yeni varyantları, bu planların ertelenmesine neden oldu. Pandemi, birçok şirketin uzaktan ve esnek çalışmaya zorunlu olarak devam etmesine neden olacak gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>