Microsoft otomatik şifre doldurma çözümünü duyurdu

0

Microsoft otomatik şifre doldurma

Şifrelerimizi hatırlamak zaman zaman çok zor olabiliyor. Microsoft otomatik şifre doldurma çözümü ile bu konuda önemli bir adım attı.

Microsoft otomatik şifre doldurma: Microsoft Authenticator

İnternet tarayıcılarının bazılarında, mail hesabınızla entegrasyon yaptıysanız otomatik şifre doldurma özelliğini kullanabiliyorsunuz. Ancak Microsoft bunu daha pratik hale getirmek amacıyla yeni bir çözüm geliştirdi.

Microsoft Edge ve Google Chrome’da kullanılabilecek Microsoft Authenticator, şifrelerinizin otomatik olarak doldurulmasını sağlıyor. Bu sayede şifrenizi unutma gibi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Microsoft Authenticator kapsamında şifreleriniz, Microsoft hesabınızda tutuluyor.

Google Chrome’da yer alan eklentiyi kurarak ve direkt olarak Microsoft Edge tarayıcısıyla bu özelliği direkt olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca içe aktarma özelliği sayesinde Microsoft Authenticator’e şifrelerinizi de aktarabiliyorsunuz. CSV dosyası formatında uygulamaya aktarım yapabiliyorsunuz.

Ayrıca Microsoft Authenticator, Android ve iOS’te kullanılabilmesi sayesinde her kullanıcıya hitap ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>