Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft, Outlook.com’a sosyal özellikler ekleyecek

Microsfot'un ücretsiz e-posta servisine yeni sosyal özellikler geliyor.
- Advertisement -

outlookHotmail ismini hatırlıyor musunuz? İnternetin en eski ücretsiz e-posta servislerinden biri olan Hotmail, 2000’li yıllarda Microsoft tarafından satın alınmıştı. Google’ın gmail hamlesi üzerine Microsoft’un da kendisi için ücretsiz bir e-posta servisi edinme çabasının sonucu olarak çok da geliştirilen Hotmail, gmail’in popülerliğini yakalayamayınca, Microsoft tarafından ismi değiştirilerek Outlook.com servisine dönüştürülmüştü. Halen Hotmail.com adresi üzerinden de hizmet veren Outlook.com gmail’in en büyük rakibi olmaya da devam ediyor.

Microsoft şimdi Outlook’u daha cazip hale getirmek için servise sosyal özellikler eklemeyi planlıyor. Buna göre Outlook.com hesaplarımızda yakında Facebook’ta olduğu gibi beğeni ve “mention” seçenekleri görebileceğiz.

Böylece bir e-postada adı geçen kişilere “mention” uyarısı gidecek veya bir e-postaya alıcıları tarafından “beğeni” yapıldığında gönderici bu konuda uyarı alacak. Microsoft bu sayede Outlook.com servisindeki e-posta iletişimini daha aktif ve pratik bir deneyime dönüştürmeyi planlıyor.

 

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir