Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft Outlook Lite uygulamasına yeni özellik geldi!

Microsoft’un özellikle kurumsalda popüler olan mail uygulaması Outlook Like artık SMS mesajlarını yönetmenize olanak tanıyor
- Advertisement -

Microsoft, 2022 yılında Outlook uygulamasının gelişmekte olan pazarları hedefleyen hafif bir sürümü olan Outlook Lite’ı piyasaya sürmüştü. Windowsreport’un bildirdiği habere göre bugün Microsoft, söz konusu uygulamanın SMS mesajları için destek alacağını duyurdu. Evet, Outlook Lite artık e-postaların yanı sıra SMS mesajlarınızı da yönetmenize olanak tanıyacak. Bu ekllenti, kullanıcıların hem e-postaları hem de kısa mesajları tek bir uygulama içinde yönetmelerine olanak tanıyarak iletişim kanallarını merkezileştirmeyi amaçlıyor. Üstelik 3. parti bir uygulama ve beraberinde gelen güven sorunları yaşamanıza gerek kalmadan.

Yazılım devi Microsoft, Office paketini tüketicilere ilk satmaya başladığında, aslında e-postalar ve mesajlaşma özellikleri için hiçbir şey içermiyordu. Office paketi ilk olarak 1990 yılında Microsoft Word, Excel ve Powerpoint ile birlikte piyasaya sürüldü ve 1997’ye dek ofis paketi oldukça küçük yenlikler barındırdı. 1997 yılında Office 97’nin piyasaya sürülmesiyle birlikteyse önemli bir değişim meydana geldi ve daha önceki sürümlerde sadece Microsoft Exchange Server için küçük bir eklenti olarak işlev gören Outlook, Office araçları içinde yerini aldı. Takip eden yıllarda sürekli güncellenen ve kullanıcı arayüzü geliştirilen bu uygulama, aradan geçen 27 yılda kurumsal için en önemli Office araçlardan birisine dönüştü.

2022’de ise Microsoft, mobil kullanıcılara özel olarak Outlook’un çok daha küçük boyutlu bir versiyonu olan Microsoft Outlook Lite’ı piyasaya sundu. Outlook.com, Hotmail, Live, MSN, Microsoft 365, ve Microsoft Exchange Online hesaplarını destekleyen bu yeni uygulama okullar, üniversiteler ve küçük işletmelerdeki benimsemeyi artırmak üzere planlanmıştı. Şimdi bu uygulamaya SMS yönetme özelliği de gelmiş oldu.

Güncellenmiş Outlook Lite uygulamasını Google Play Store’dan indirebilirsiniz. İndirdikten sonra, “SMS” adında bir alt sekme simgesi bulabilirsiniz. Buna dokunun ve uygulama içinde SMS özelliğini etkinleştirmek için gerekli izinleri verin. İşlem tamamlandıktan sonra, SMS mesajları göndermek ve almak için Outlook Lite uygulamasını kullanabilirsiniz. Gelecekte Microsoft, bu SMS deneyimini dünya çapındaki kullanıcılar için daha da iyi hale getirmek üzere aşağıdaki özellikleri sunacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir