Microsoft, Outlook.com Premium’u sonlandırıyor

0

Microsoft, popüler e-posta servisi Outlook.com’un ücretli versiyonu, Outlook.com Premium’u sonlandırıyor mu?

Office 365 aboneleri için hazırlanan kullanım talimatında, bu konuda önemli bir ipucu bulundu. Microsoft artık Outlook için ücretli abonelik hesabı kabul etmeye son veriyor. Bu da, mevcut abonelerin süreleri dolduğunda, Outlook Premimum hizmetinin sonlandırılması anlamına geliyor.

Mevcut müşteriler devam edebilecek

Ancak şimdilik Microsoft mevcut müşterilerine hizmet vermeyi sonlandırmayacağını vurguluyor. Yardım dökümanlarında, yeni abonelik kabul edilmemesine karşı mevcut abonelerin aboneliklerini yenileyerek hizmeti almaya devam edecekleri vurgulanıyor. Premium kullanıcıları, kendi domain’leri üzerinde Outlook Premium servisini kullanabiliyor, böylece kendilerine özel e-mail adreslerini aktif tutabiliyorlardı. Ayrıca, aboneler Microsoft’un 50 GB’lık bulut alanında verilerini saklama imkanına sahipti.

Yazılım devi mevcut kullanıcıların başka bir servis sağlayıcıya geçmek istemeleri halinde, dosyalarının, e-mail arşivlerinin ve ayarlarının yeni hizmet sağlayıcıya geçişi için yardımcı olacaklarının da altını çiziyor.

Öyle görünüyor ki, Microsoft bir servisini daha kapatmak için hazırlık yapıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>