Microsoft Project Freta tanıtıldı

0

Microsoft Project Freta

Linux tabanlı sistemler için geliştirilen Microsoft Project Freta duyuruldu. Project Freta, Linux tabanlı sistemler için güvenlik hizmeti sunacak.

Microsoft Project Freta özellikleri

Microsoft gibi teknoloji devlerini son dönemde en çok zorlayan konuların başında kötü amaçlı yazılımlar geliyor. Bu yazılımlar, kullanıcıların güvenliğini tehlikeye atıyor ve ilgili şirketlerin marka değerini zedeliyor.

Microsoft da bu konuda kararlı adımlar atarak, kendi markasının güvenliğini sağlamaya çalışıyor. Bu amaçla Microsoft, Linux tabanlı sistemler için güvenliği artıracak yeni bir hizmet duyurdu. Project Freta isimli bu hizmetle, binlerce sanal makine aynı anda denetlenebiliyor ve korunması en üst seviyeye çıkarılıyor. Üstelik Project Freta, tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabiliyor ve kurulum gerektirmiyor.

Project Freta’da sanal makine sınırı olmadan güvenliğin sağlaması, üstelik bunun herhangi bir ücret ödemeden yapılması, Microosft’un bu hizmetine yoğun bir talep olacağını gösteriyor. Project Freta’’yı kullanmak için Microsoft veya Azure Active Directory hesabınız olması yeterli. Project Freta’yı kullanmaya başladığınızda size sunulan raporlar doğrultusunda sisteminizin mevcut durumu hakkında bilgi alabiliyorsunuz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>