Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft Activision oyunlarını İngiltere’den çekebilir

Microsoft, Activision Blizzard satınalma onayı için tüm seçenekleri değerlendiriyor, oyunları İngiltere'den çekmek de buna dahil

Microsoft’ın, Activision oyunlarını İngiltere’den geri çekme ihtimali bulunuyor. Microsoft, Temmuz ayında İngiltere Rekabet ve Piyasa Otoritesi’ne karşı temyiz duruşması için hazırlık yaparken, Bloomberg’dan gelen yeni bir rapor, şirketin Activision Blizzard’ı satın alması için onay almak için tüm seçenekleri değerlendirdiğini iddia ediyor.

Activision’ı tamamen engellenen pazarlardan çekmek kadar ileri giden bu seçenekler var.

- Advertisement -

Microsoft başkanı Brad Smith, İngiltere Maliye Bakanı Jeremy Hunt ile gelecek hafta CMA’nın satın almaya engel kararını görüşmek üzere buluşacak. Raporlara göre, görüşmeler ayrıca Smith’in engelleme kararından sonra CMA’ya yönelik eleştirileriyle ilgili olacak.

Hunt ile buluşmanın yanı sıra, Smith, Microsoft’un hukuk ekibiyle bir araya gelerek tüm karşı stratejileri gözden geçirmesi bekleniyor. Bu noktada, Activision Blizzard oyunlarını İngiltere pazarından çekme gibi “aşırı” bir seçeneğin tartışılması muhtemel.

Raporda, “Bir aşırı seçenek, İngiltere emrine uymamak ve anlaşmayı sürdürmek veya Activision’ı İngiltere pazarından çekmek olabilir” şeklinde belirtiliyor.

Temyiz başvurusu sürecinde, Microsoft’un satın alma işlemine ilişkin AB’nin bulgularına bakması bekleniyor. AB’nin kararında, anlaşmanın bulut oyunu ve akışı rekabetini “başlatabileceği” belirti. Bununla birlikte, CMA, bu durumun Microsoft’a Sony veya Nintendo gibi diğer şirketlere karşı haksız bir avantaj sağlayacağına inanıyor.

Microsoft, Bloomberg’a yaptığı açıklamada, “kalan düzenleyici endişeleri ele almak için yaratıcı ve yapıcı yollar bulma konusunda kararlı olduklarını” belirtiyor.

Insider Gaming, yorum için Microsoft’a başvurdu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:27:42

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir