Microsoft Robot İşletim Sistemi (ROS) için önemli yenilik geliyor

0

Microsoft Robot

Microsoft Robot İşletim Sistemi (ROS) için önemli bir yenilik sunacak. Microsoft, bir dizi kütüphane olan ROS’u Windows 10’a getirecek.

Microsoft Robot İşletim Sistemi Windows 10’a geliyor

Microsoft, Windows için Robot İşletim Sisteminin (ROS) “deneysel” sürümü üzerinde çalışıyor. Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre Microsoft bu hamle ile  ev, eğitim, ticari ve endüstriyel robotlar için çalışacak.

Microsoft, endüstriyel robotik uygulamalar için ROS’u genişletmeye odaklanmış olan ROS Industrial Consortium’a katıldı. Microsoft, ROS1’i Windows’a getirmek için Open Robotics ve ROS Industrial Consortium ile birlikte çalışıyor.

ROS, karmaşık robotlar oluşturmak için bir dizi kütüphane ve araçlar sunuyor. Linux’ta var olan ROS, Microsoft’a gelmesi önemli avantajlar sağlayacak. Geliştiriciler; Visual Studio, Azure Bilişsel Servisler, Windows Makine Öğrenimi, Azure IoT bulut ve robotlar dahil olmak üzere çeşitli yapay zeka ve bulut hizmetlerini entegre şekilde kullanabilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>