Microsoft sağlık hizmetlerine giriş yaptı

0

Microsoft sağlık hizmetleri

Microsoft sağlık hizmetleri alanında önemli bir satın alma yaptı. Nuance’ın satın alınmasıyla Microsoft, sağlıkta önemli bir adım attı.

Microsoft sağlık hizmetlerine yöneliyor

Microsoft, sağlık hizmetleri alanında faaliyet gösteren Nuance Communications’ı 19.7 milyar dolara satın aldığını açıkladı.

Son yıllarda chatbotlardan yapay zekaya kadar birçok alanda liderlik kuran Microsoft, bu satın almaya sağlık hizmetlerine ilgi duyduğunu göstermiş oldu. Ayrıca Naunce’ın 1.4 milyar dolarlık yıllık çalışma oranı düşünüldüğünde de Microsoft’un bu alanda büyük bir potansiyel gördüğünü söyleyebiliriz.

2020 bizi restoranlardan perakendecilere ve doktorlara iş yapma şekillerinin değişmesini zorladı. Salgın özellikle, sağlık alanında etkileşim şeklimizi değiştirdi. Artık doktoru birkaç dakika görmek için bir ofise gitmek, bekleme odasında, sonra muayene odasında beklemek uzun bir süreç olmaya başladı. Bunun yerine acil olmayan durumlarda doktorlarla hızlı bir şekilde iletişime geçebilmek veya test sonuçlarının değerlendirilmesini dinlemek Naunce gibi şirketlerle pratik hale geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>