Microsoft sağlıkta hayat kurtaracak! (Video)

0

Microsoft sağlık alanında yaptığı yenilikleri düzenlediği bir etkinlikte basın mensuplarına tanıttı. Bizim de katıldığımız etkinlikte şirket, yaptığı yenilikleri açıkladı. Biz de bu videomuzda sizlere Microsoft‘un sağlık alanında hangi yeniliklere imza attığı anlattık. 

Microsoft hem sağlık personelinin hem de hastaların hayatını kolaylaştıracak işbirlikleri yapıyor. Biz de bu videomuzda bunların neler olduğuna yakından bakıyoruz. 

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Microsoft’tan sağlık alanında önemli yenilikler!

Teknoloji devi sağlık alanındaki geliştirmelerini sürdürüyor. İnsanların hayatını daha da kolaylaştırmak için hastanelerle işbirliği yapan şirket, endüstrinin dönüşümünü destekleyeceğini söyleyen yeni ürünlerini tanıttı. Teknoloji devi bu sayede daha fazla insanın hayatına dokunacak aynı zamanda sağlık kuruluşlarının çalışmasını daha verimli hale getirecek.

Şimdi gelin hep beraber Microsoft’un sağlık sektörü için sunduğu çözümlere yakından bakalım.

Microsoft 365: Sağlık kuruluşları için geliştirilen bu uygulama sağlık ekiplerinin birbiriyle sağlıklı ve güvenli bir iletişim kurmasına yardımcı oluyor. Hastane ekibi aynı zamanda Microsoft Team ile de bu sayede iletişim kuruyor. Ekipler, mobil ve masaüstü cihazlarına bildirim geldiğinde sık sık uyarılıyor. Bu kısımda konunun aciliyeti bildirim sıklığını artırmak için önemli. Aciliyet durumuna göre bildirimler 20 dakikada bir düşebiliyor. Ancak çok acil bir durum olduğunda 2 dakikada bir akıllı cihaz sahibini uyarıyor. Böylece acil durumlara daha hızlı müdahale edilebiliyor. Uygulama sayesinde hastane personelinin de hasta kayıtlarına erişimi kolaylaşıyor.

Microsoft Healthcare Bot: Sağlık kuruluşlarına sunulan yeni hizmetlerden biri de Microsoft Healthcare Bot. Yapay zeka destekli bu bot, sanal asistanlarla sohbet etmeyi sağlıyor. Böylece, asistan her aşamada insanların yanında olabiliyor. Kuruluşlar işle ilgili çoğu sorunu bot ile çözebiliyor.

Azure API: Bulut sistemleri gün geçtikçe çok daha önemli bir hale geliyor. Bu sayede veriler çok daha kolay bir şekilde saklanıyor ve paylaşılıyor. Microsoft bu sistemi sağlık kuruluşları için de geliştirdi. Hastane çalışanları yeni sistem sayesinde birbirleriyle çok daha kolay çalışabiliyor ve verileri çok daha kolay bir şekilde paylaşabiliyor.

Tüm dünyadaki insanlar için iyi bir şeyler yapmak için yola çıktığını söyleyen Microsoft, bu yolda alanında başarılı kuruluşlarla çalışıyor. Aralarında Finlandiya’da bir çocuk kliniği de bulunan kuruluşların sayısı gün geçtikçe artıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>