Microsoft siber saldırıya uğradı

0

Microsoft siber

Microsoft 2019 yılının son gününde siber saldırı vakası yaşadı. Microsoft siber saldırıya maruz kaldıktan sonra, hızlı bir şekilde tedbirlerini aldı.

Microsoft siber saldırıya karşı önlem aldı

Günümüzde teknoloji şirketlerinin en büyük sorun yaşadığı konuların başında siber saldırılar geliyor. Kuzey Kore’de faaliyet gösteren Thallium kod aldı bir hacker grubu, teknoloji sektörünün dev ismi Microsoft’a siber saldırı düzenledi.

Saldırı sonrasında, Microsoft’a ait hassas bilgilerin çalındığı belirtildi. Siber saldırıya hızlı bir şekilde müdahale eden Microsoft, 50 domainin kontrolünün tamamen Microsoft’a geçtiğini duyurdu. Siber saldırı için kötü amaçlı yazılım kullanan Thallium’un bu saldırısı, teknoloji gündeminde büyük bir yer buldu.

Thallium genel olarak devlet çalışanlarına, nükleer silah projesinde çalışanlar ve üniversite personellerine yönelik siber saldırılar gerçekleştirmekteydi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>