Microsoft siber tehdit analiz firması satın alıyor

0

Microsoft siber tehdit

Microsoft, yabancı bilgi operasyonlarının tespiti ve bunlara müdahale konusunda uzmanlaşmış bir siber tehdit analiz şirketi olan Miburo’yu satın alıyor. Microsoft, satın alma fiyatını açıklamadı ancak anlaşmayı kamuya duyurdu.

Miburo, New York’ta yerleşik olarak faaliyet gösteriyor. LinkedIn profiline göre şirket, sosyal medya araştırmaları ve dezenformasyonla mücadele konusunda uzmanlaşmıştır.

Miburo ve kurucusu Clint Watts, Microsoft’un Müşteri Güvenliği ve Güven organizasyonunun bir parçası olacak. Miburo, Microsoft’un tehdit algılama ve analiz yeteneklerini genişletmesine yardımcı olmak için Microsoft Tehdit İstihbarat Merkezi, Tehdit Bağlam Analizi ekibi ve şirketteki diğer kişilerle birlikte çalışacak.

Özellikle, Müşteri Güvenliği ve Güveninden Sorumlu Kurumsal Başkan Yardımcısı Tom Burt tarafından satın alındığını duyuran bir blog gönderisine göre, Miburo ayrıca yabancı aktörlerin amaçlarına ulaşmak için diğer siber saldırılarla birlikte bilgi operasyonlarını kullanma yollarına da ışık tutacak.

Burt, Miburo’nun yabancı bilgi operasyonlarının belirlenmesinde önde gelen bir uzman olduğunu ve araştırma ekiplerinin 16 dilde kötü niyetli ve aşırılık yanlısı etki kampanyalarını tespit edip ilişkilendirebileceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>