Microsoft Skype iş uygulamaları içine girecek

0

Skype

Microsoft, videolu görüşme uygulaması Skype için yeni planlar yapıyor. Uygulama için Microsoft Skype for Business SDK isminde bir geliştirme aracı yayınlayan Microsoft’un yeni hedefi, popüler video-chat uygulamasını iOS ve Android kullanıcıları için bir iş uygulamasına dönüştürmek.

Yeni SDK sayesinde yazılımcılar, video chat servisini kendi uygulamaları içine entegre edebilecekler. Böylece iş dünyasını hedefleyen iOS ve Android uygulamaları içinden, iş arkadaşları ile Microsoft’un popüler videolu görüşme alt yapısını kullanan videolu görüşmeler yapılabilecek.

Microsoft’un Skype için iş uygulamalarına yönelik bir SDK hazırlamaktaki amacının ise daha çok, müşteri temsilcilerinin müşteri ile videolu görüşme yapabilmesi olduğu anlaşılıyor. Microsfot’un uygulama örnekleri içinde daha çok bu yönde çalışmalar yer alıyor. Yeni SDK sayesinde doktorların hastaları ile uzaktan görüşmelerini sağlayan mobil sağlık uygulamaları, tamir işleri için tavsiyeler veren mobil uygulamalar geliştirilebilecek, e-alışveriş uygulamalarında müşteri temsilcileri ile video görüşme yapabilmek mümkün olacak ya da herhangi bir şirket veya servis için şirket temsilcileri ve müşteriler arsında skype alt yapısı üzerinden görüşme yapılabilecek.

Daha önce Skype for Business Server vya Skype for Business Online lisansları satın almış olan şirketler ise yeni SDK’yı ücretsiz edinebilecekler.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>