Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft, Skype’a yapay zeka desteği getiriyor!

Microsoft, yapay zeka genişletmelerini ve entegrasyon çalışmalarını sürdürüyor. Skype da yeni araçlarıyla bundan nasibini aldı
- Advertisement -

Microsoft, birçok uygulamasına ve hizmetine yapay zeka tabanlı Bing Chat özelliğini tanıtma sürecinde ve farklı platformlarında yapay zeka deneyimini geliştirmek için büyük çaba gösteriyor. Bu kapsamda Skype, büyük yapay zeka geliştirmeleri alan son uygulama oldu.

Microsoft, Skype sohbet oluşturucusuna yazdığınız mesajlar için tonları ayarlama yeteneğini tanıttı. Mesajınızı yazmaya başladığınızda, Skype; Profesyonel, Günlük, Alaycı, Esprili ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi mesaj tonu önerebilecek. Bu, Edge kenar çubuğunda Bing Chat’i kullanarak e-postaları, paragrafları ve blog gönderilerini oluşturma şeklinize oldukça benziyor.

Bing Chat’in mesajınızı Skype’ta yeniden yazması için ton ayarladığınızda, yeniden yazma işleminin her adımını gerçek zamanlı olarak gösteren bir açılır pencere açılacak. Gördüğünüzü beğendiyseniz, orijinal mesajınızı chatbot’un yeniden yazdığı mesajla değiştirebilir veya daha sonra kullanmak üzere panoya gönderebilirsiniz. Ancak Bing’in mesajınızda yaptığı ince ayarları beğenmezseniz, orijinal metninize kolayca geri dönebilirsiniz.

Dahası, fikrinizi değiştirmeniz durumunda farklı bir ton seçebilirsiniz ve Bing, mevcut tonunuza uymayı denemek için mesajı tekrar yazacak. İsterseniz yine, orijinal metne geri dönme seçeneğiniz var.

Microsoft, Skype’ta Bing’de yapılan bu iyileştirmelerin sıkıcı mesajlardan kurtulmanıza yardımcı olacağını umuyor. Yeni özellik seti Skype’taki sohbet deneyimini iyileştirmeyi vaat etse de, hepsi AI tabanlı sohbet robotu etrafında merkezlenmiş değil.

Microsoft, Skype’taki Bing Chat deneyimini geliştirmenin yanı sıra, Skype profilinizi masaüstünde paylaşmanızı da kolaylaştırdı. MePanel artık Profil başlığının yanında görünen yeni bir paylaşım simgesine sahip. Profil Paylaş panelini açmak için tek bir tıklama, profilinizi paylaşma işlemini kolaylaştırıyor.

Yukarıda belirtilen tüm değişiklikler artık Skype Insider build 8.104’te mevcut. Aşamalı bir şekilde yayılıyorlar ve bu da onları hemen göremeyebileceğiniz anlamına geliyor. Microsoft’un duyurduğu gibi, tüm yeni özellikleri en son Insider derlemesini çalıştıran tüm Skype Insider’lara getirmek birkaç gün daha sürebilir.


Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir