Microsoft, Surface 3 üretimini durduruyor

0

Microsoft’un düşük fiyatlı, profesyonel kullanıma odaklı, Windows 10 işletim sistemli tableti Surface 3’ün sonu gelmiş gibi görünüyor. Firma, tabletin üretimini Aralık ayı sonunda durduracak. Firmanın beyanına göre, tabletin stok durumu da son derece sınırlı. Dolayısıyla, 1,5 yaşındaki tableti 2017’nin ilk günlerinden itibaren piyasada bulmak zorlaşacak.

Microsoft’un kararının arkasında, ABD’li dev şirketin artık düşük model donanımlara enerji harcamamak istememesi yatıyor. Telefon modellerinde de düşük donanım seviyesindeki cihazların üretimini durdurarak üst seviye cihazlara odaklanması beklenen Microsoft’un Surface tabletlerinde de üst seviye modeller olan Surface 4 ve Surface book ile yoluna devam edeceği anlaşılıyor.

İş dünyasında da, laptop alternatifi olarak Surface tabletlerini tercih edenlerin, düşük donanım özellikleri nedeniyle laptopların yerine Surface 3’ü koyamıyor olmaları da tabletin tabutuna çakılan son çivi oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>