Techinside Google News
Techinside Google News

Microsoft, Surface Pro X kamera sorununu düzeltiyor

Microsoft, Surface Pro X tabletlerindeki kameraların geçen hafta çalışmayı durdurduktan sonra geçici bir çözüm yayınladı
- Advertisement -

Microsoft, Surface Pro X tabletlerindeki kameraların geçen hafta çalışmayı durdurduktan sonra geçici bir çözüm yayınladı. 23 Mayıs’ta başlayan, Surface Pro X gibi bazı Arm tabanlı cihazlardaki kamera sorunları, sahiplerinin Zoom ve Microsoft Teams gibi uygulamalarda dahili web kameralarını kullanamadıklarını bildirmeleriyle ortaya çıktı.

Microsoft’un cuma günü yayınladığı destek notunda, “Microsoft, bu sorunu etkilenen çoğu Windows cihazında hafifletmek için kritik bir sorun gidericiyi dağıtıyor” ifadesini kullandı. “Bu geçici çözüm, kameranın bazı özelliklerini etkisiz hale getirebilir veya görüntü kalitesini düşürebilir, ancak cihaz üreticisi sorunu güncellenmiş bir kamera sürücüsüyle çözene kadar kameranın işlevini sürdürmesine olanak tanınacak.”

Bu özel cihazlar için Qualcomm’un kamera sürücüsünün hatalı olduğu göründü, bu da sistem tarihinde 23 Mayıs 2023’e ulaşıldıktan sonra kameranın çalışmayı reddetmesine neden oldu. Surface Pro X sahipleri geçen hafta sistem tarihini 22 Mayıs’a geri alarak kameranın hemen çalışmaya başladığını keşfetti. Microsoft’a göre, güncellenmiş bir sürücü yayınlandığında “tam kamera işlevselliği” geri kazanılacak.

Kamera sorunları, Microsoft’un Arm tabanlı yapay zeka deneyimlerini Windows 11 üzerinde geliştirmek ve yeni yapay zeka destekli bir Yardımcı olan Copilot hakkında planları tartıştığı Build geliştiriciler konferansının tam ortasında başladı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir