Microsoft taciz ve cinsiyet ayrımcılığını gözden geçiriyor

0

Microsoft taciz ve cinsiyet ayrımcılığı

Microsoft taciz ve cinsiyet ayrımcılığını incelemek amacıyla hukuk firması ile anlaştı. Bu firma ile Microsoft, geçmiş de dahil olarak inceleme yapacak.

Microsoft taciz ve cinsiyet ayrımcılığını ele alıyor

Microsoft yönetim kurulu, şirketin cinsel taciz ve cinsiyet ayrımcılığı politikalarının ve uygulamalarının etkinliğini gözden geçirmek için hukuk firması Arent Fox’u atadığını duyurdu.

Microsoft başkanı ve CEO’su Satya Nadella, “Kültürümüz bir numaralı önceliğimiz olmaya devam ediyor ve tüm yönetim kurulu, tüm Microsoft çalışanları için güvenli ve kapsayıcı bir ortamın kritik önemini takdir ediyor” dedi. Kurul, Arent Fox tarafından yürütülen incelemenin, şirketin “daha önce Microsoft’u istihdam konularında temsil etmemiş veya geçmişte şirket için önemli miktarda iş yapmamış” olması nedeniyle tamamen bağımsız olduğuna dair güvence verdi.

Kurul, incelemenin ayrıntılarını vererek, 2010 ve 2016 yılları arasında Microsoft kadın çalışanlarının karşılaştığı 238 cinsel taciz ve/veya ayrımcılık vakası olduğunu iddia eden Mart 2018’de açılan bir toplu davayı takip eden bir e-posta ileti dizisinde 2019’da çalışanlar tarafından dile getirilen endişeleri inceleyecek. İnceleme ayrıca, şirketin dile getirilen bu endişelere yanıt vermek için attığı adımları ve atılması gereken ek adımları da ele alınacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>