Microsoft Teams için ayrı satın alma seçeneği sunulacak

0

Küçük ve orta ölçekli işletmeler veya bireysel çalışan profesyoneller için Teams uygulamasına ayrı bir abonelik sistemi hayata geçiriyor. Böylece iş kontaklarıyla Teams uygulamasını kullanmak için Microsfot 365 aboneliğine zorunlu kalmadan sadece Teams aboneliği satın alabilecekler.

Sabaha kadar toplantı

Aylık 4 dolara, full Teams özellikleri sağlayacak olan Teams Essentials uygulaması sayesinde Microsoft profesyonel dünyada Teams dışındaki seçeneklerin tercih edilmesini engellemeye çalışacak.

Ücretsiz Teams uygulaması video toplantı başına 60 dakika zaman limiti koyarken katılımcı sayısını da 100 ile sınırlıyordu. Teams Essentials ise toplantı süresini 30 saate kadar çıkarırken, video konferansa katılan kullanıcı limiti 300’e çıkıyor. Ücretli planda ayrıca 10 GB bulut depolama alanı ve Outlook ile Google takvim servisine entegrasyon mümkün olacak.

Microsoft’un bu hamlesine ise Zoom ve Google tarafından cevap gecikmeyecektir. Video konferans ürünleri alanındaki rekabette geri kalmak istemeyen şirketlerin daha fazla özellik, daha fazla özgürlük ve daha zengin içerik sunma yarışında bakalım sonraki adımın kimin olacak?

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>