Microsoft Teams katılımcı limiti artıyor

0

Microsoft Teams katılımcı limiti

Koronavirüs döneminin parlayan yıldızlarından Microsoft Teams katılımcı limitini 250’ye çıkararak, daha büyük katılımlı sohbet gruplarını mümkün hale getirecek.

Microsoft Teams katılımcı sayısı artıyor

Salgın nedeniyle uzaktan çalışma ve uzaktan eğitime olan talepteki artış, Zoom ve Microsoft Teams gibi platformların çok hızlı bir şekilde yükselmesine neden oldu. Microsoft Teams bazı iyileştirmeler yaparak kullanıcı memnuniyetini de artırmayı hedefliyor.

Sohbet grupları özelliğiyle Microsoft Teams, şu anda 100 katılımcıya kadar izin veriyor. Ancak yapılan iyileştirme çalışmalarıyla Mayıs ayının ortalarına kadar kademeli artışla sohbet grupları limiti 250 katılımcıya çıkacak. Böylelikle Microsoft Teams, daha fazla kullanıcıya hitap ederek kullanıcı memnuniyetini artıracak.

Ayrıca katılımcı limitinin artmasıyla, kullanıcıların bildirimlerden rahatsız olmamaları için de iyileştirmeler yapılacak. Sayı 20’yi geçtiğinde Microsoft Teams bildirimleri devre dışı bırakacak.

Mart ayında günlük 44 milyon kullanıcıya ulaşan Microsoft Teams, şu anda 75 milyon seviyesine ulaşmış durumda.

Gruplara katılımcı limiti koyma özelliğiyle de ilgili çalışma gruplarına istenildiği takdirde sınır koyulabilecek. 20 kişilik video konferans limitine sahip olan Microsoft Teams, yeni grup özelliğiyle kullanıcı memnuniyetini artıracak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>