Microsoft Teams kişiselleştirme özelliklerine odaklanıyor

0

Microsoft Teams kişiselleştirme

Salgın döneminde video konferans programlarına yoğun bir ilgi gösteriliyor. Microsoft Teams kişiselleştirme özellikleriyle bu dönemde ön plana çıkmak istiyor.

Microsoft Teams kişiselleştirme seçenekleri sunacak

Koronavirüs döneminde iş ve eğitim dünyası uzaktan çalışma sistemine geçmiş durumda. Bu da video konferans platformlarına gösterilen ilginin yoğun bir şekilde artmasını sağladı.

Bu dönemin parlayan yıldızı ise kazandığı takipçi kitlesiyle Zoom oldu. Rekabetin artmasıyla Skype, Microsoft Teams ve Skype gibi platformlar yeni özelliklerle ön plana çıkmaya çalışıyor. Bu amaçla Microsoft Teams, kişiselleştirmeye odaklanarak yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Artık kullanıcılar Microsoft Teams’e kişisel mail adresleri ile kayıt olabilecekler. Yani Microsoft Teams’e kayıt için artık bir kurum tarafından verilen mail adresini kullanmak artık zorunlu olmayacak. Ayrıca bu özellikle birlikte yeni oturum ekleme seçeneği de geliyor. Böylelikle kullanıcılar oturumlar arasında kolaylıkla geçiş yapabilecekler. Bu sayede hesaplardan sürekli olup çıkıp yeniden giriş yapma zorunluluğu ortadan kalkacak.

Ayrıca yayınlanacak güvenlik güncellemesiyle de kullanıcılara yeni bir depolama seçeneği de sunulacak. Böylelikle kullanıcılara özel açılacak alanda, şifreler ve özel bilgiler Microsoft Teams’de şifreli bir şekilde saklanabilecek. Bu güvenli saklama alanıyla kullanıcılar, şifrelerini saklayabilecekler ve şifre unutma derdi sona erecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>