Microsoft Teknoloji Merkezi açıldı (Röportaj)

0

Microsoft Teknoloji Merkezi açıldı. Biz de Microsoft Türkiye’nin yeni yatırımı olan Microsoft Teknoloji Merkezi’ni görmek için bu kez Microsoft Türkiye ofisine gittik. Bu videomuzda da ikinci nesil teknoloji merkezinde neler olduğuna yakından bakıyoruz. Ayrıca, merkez ile ilgili bilgileri almak için mikrofonumuzu Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu’ya uzattık.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri röportajımızla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

Dijital dönüşümde Microsoft Teknoloji Merkezi dönemi

Türkiye’deki yeni yatırımını duyuran şirketin yeni merkezinde bulut teknolojilerinden yapay zekâya, IoT ve akıllı ev çözümlerinden robotlu üretim teknolojilerine, eğitim araçlarından modern çalışma ve akıllı şehir platformlarına kadar birçok yenilik yer alıyor. Tüm bu yeniliklerin şirketlerin dijital dönüşümüne destek olacağının altını çizelim. Ayrıca, yeni teknoloji merkezi sayesinde yerli yazılım şirketleri de ürünlerini uluslarası ziyaretçilerle buluşturabiliyor.

Merkezin açılışında konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın açıklamalarına göre, Microsoft Teknoloji Merkezi ülke ekonomisine 2,5 milyar TL değer katacak. Varank sözlerini şöyle sürdürdü; “Merkez, nesnelerin interneti, akıllı şehirler ve evler, bağlantılı fabrikalar, bilişsel servisler, karma içerik gibi gelecek nesil teknolojilerin anlatıldığı 150’nin üzerinde farklı çözümü deneyimleme fırsatı bulacak. Aynı zamanda bu merkez yerli Start-up’ların çözümler geliştirmelerine ve geliştirdikleri çözümleri dünyaya tanıtmalarına da ortam sağlayacak”

İstanbul’da açılan merkezle ilgili Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu da hem açılışta hem de TechInside izleyicileri için röportajımızda bazı açıklamalarda bulundu. Dijital dönüşümü benimseyen tüm şirketlere merkezin açık olduğunu söyleyen Kansu, Start-up’ların da sektörlerine göre merkeze gelebileceklerini belirtti. En yeni güvenlik sistemlerinin de merkezde sergileneceğini söyleyen Kansu, Microsoft’un güvenlik teknolojileri için dünya çapında yılda bir milyar dolardan fazla yatırım yaptığına da değindi.

Merkezde sergilenen hizmetler şu şekilde sıralanıyor: Bulut Bilişim, hibrit bulut, yapay zeka, , IoT, Akıllı Şehir ve Modern İş yerleri için bireysel üretkenlik ve iş birliği uygulamaları, en yeni güvenlik sistemleri, Akıllı Ev Sistemleri, Eğitim Araçları, Karma Gerçeklik Deneyimi, Robotik Uygulamalar, Bağlantılı Fabrika, Çok Kanallı Pazarlama çözümlemeleri, Bilişsel Teknolojiler. Ayrıca, Sanal Veri Merkezi Turu, GDPR ve KVKK uyumluluk demoları da ziyaretçilere sunulan deneyimler arasında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>